“ABD’yi zorlamak istiyoruz”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın, Kanada’yı 3-0 mağlup ettiği karşılaşma sonrası Ebrar Karakurt ve Hande Baladın görüşlerini aktardı.

Milli voleybolcu Ebrar Karakurt Kanada ve Almanya’yı 3-0 geçmenin özgüven kazanmaları açısından değerli olduğuna dikkati çekerek, rakipleri karşısında ilk andan son ana kadar sahaya kazanmak için odaklandıklarını dile getirdi.

Kanada karşısında ikinci setin sonunda milli takım 4 sayı gerideyken servisten aldığı arka arkaya sayıların hatırlatılması üzerine Ebrar, şunları söyledi:

“O an servisi gittiğimde sadece kaçırmamam gerektiğini düşünüyordum. Ace almak gibi bir düşüncede değildim. İçeri servisi atıp takım arkadaşlarımı rahatlatmak istedim. Takım olarak Kanada’nın iyi manşet almadıklarını biliyorduk. Onlar kötü manşet aldıkça benim özgüvenim arttı. Servisimin hızı da arttı. İyi bir ace serisi tutturdum. Ace atamasam da etkili servis attım. Takım arkadaşlarıma yardımcı oldum. Bu benim için değerliydi.”

ABD ile yapacakları maça değinen Ebrar, “ABD’yi yakından tanıyoruz. Onlara karşı hazırlık maçları yaptık. O maçlarda kötü voleybol oynadığımızı düşünmüyorum. Sonucu galibiyetle bitmese de iyi voleybol oynadık. Hem o maçları hem de ABD’nin bu turnuvadaki performansını değerlendirip, sahaya en hazır şekilde çıkacağız. ABD’yi zorlamak istiyoruz. Onlara galibiyet almanın kolay olmadığını göstermeye çalışacağız. Umarım bunu başarabiliriz.” diye konuştu.

Milli voleybolcu Hande Baladın ise Kanada’yı yendikleri için mutlu olduklarını belirterek, “Bugün güçlü bir şekilde sahaya çıkmak istedik. Arada bazı problemler yaşadık ama iyi idare ettik. 3 puanı aldığımız için çok mutluyuz. Önümüzde çok önemli 2 maçımız var. O maçları da kazanmak istiyoruz. O maçlarda bugünden çok daha iyi bir performans sergilememiz gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir