Galatasaray’da Kerem Aktürkoğlu krizi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Süper Lig’de ilk 8 hafta biterken Galatasaray’da Kerem Aktürkoğlu tartışılmaya devam ediyor.

Bu sezon gösterdiği kötü performansla eleştiri oklarının hedefi olan Kerem Aktürkoğlu konusunda flaş gelişmeler yaşanıyor.

Sarı-Kırmızılı yönetim, özellikle kadrodaki yerli oyuncular arasındaki maaş dengesinin bozulması nedeniyle flaş bir adım atmıştı.

22 MİLYON LİRALIK ÖRNEK!

Yönetim, Kerem’in futbolcunun menajeriyle yapılacak görüşmeler öncesi ciddi bir kriz kapıya dayandı. Alınan bilgilere göre şu anda 10 milyon lira yıllık ücreti olan Kerem Aktürkoğlu, Abdülkerim Bardakçı’nın 4 yılda ortalama 22 milyon liralık kazancını örnek göstererek maaşına yüzde 100 zam talep edecek. Ancak yönetim cephesinin düşüncesinin çok daha farklı olduğu belirtiliyor.

Başkan Dursun Özbek’in genç yıldızın geçtiğimiz sezon maaşının 900 bin liradan 10 milyon liraya çıkarılması nedeniyle şu anda yüzde 30’luk bir zam yapmayı planladığı ifade ediliyor. Kerem’in böyle bir teklif yapılması durumunda kesinlikle kabul etmeyeceği ve bu durumun yeni bir krizin fitilini ateşleyeceği öğrenildi. 

NELSSON’A YÜZDE 30 YAPILDI

Galatasaray yönetimi geçtiğimiz günlerde de Nelsson’un maaşına yüzde 30 zam yapmıştı. Önümüzdeki günlerde yapılacak görüşme ve yaşanacak gelişmeler büyük bir merakla bekleniyor. 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir