Fenerbahçe rakiplerine sahayı dar ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
UEFA Avrupa Ligi B Grubu 3. maçında Kıbrıs Rum Kesimi’nin AEK Larnaca takımını Kadıköy’de 2-0 yenerek puanını 7’ye çıkartan ve averajla grup liderliğini ele geçiren Fenerbahçe’nin futbol anlayışı Sarı-Lacivertli taraftarları adeta mest etmiş durumda.

“YURTTA PRES CİHANDA PRES”

Ülker Stadyumu’nun tribünlerine “Yurtta pres cihanda pres” pankartını asan Sarı- Lacivertli taraftarlar, Jorge Jesus’un oyun sistemine de gönderme yaptılar. Fenerli futbolcular da sahada bu pankartın hakkını fazlasıyla verdiler.

CRESPO VE İSMAİL BÜYÜLEDİ

Fenerbahçe, Larnaca önünde yüzde 81 oranında başarılı pres yaparken Crespo ve İsmail istatistikleriyle adeta büyüledi. Miguel Crespo ve İsmail Yüksek, Fenerbahçe’nin sahanın her yerinde uyguladığı baskılı preste en kilit iki oyuncu oldu. Crespo 8 ikili mücadelenin 6’sını kazandı. 6 top çaldı, 5 de top uzaklaştırdı. Bunun yanında 51 pasın 50’sinde isabet sağladı. İsmail Yüksek ise 11 ile en çok ikili mücadele kazanan oyuncu, 87 kezle de sahanın en fazla topla buluşan oyuncusu oldu. İsmail Yüksek takımın yüksek pres gücü sayesinde 10 kez de sahipsiz top kazandı. 

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir