Dünya şampiyonu Ampute Milli Takımı Ankara’ya geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ampute Milli Takımı, Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kupası’nda şampiyonluğa ulaştı. Ankara Esenboğa Havalimanı’na gelen Teknik Direktör Osman Çakmak, sporcular ve bazı yöneticiler çiçeklerle karşılandı.

“Dünya Kupası’nı 2018’de de biz hak etmiştik”

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Osman Çakmak, “Yılların birikmişliği, bir heyecan var, bir coşku var, bu coşkuyla beraber çok güzel mücadele ettiler. Sahaya karakterini koydular. Asaletini, cesaretini koydular. 2018 yılında Dünya Kupası’nı Angola’ya vermiştik. Dünya Kupası’nı o zaman da biz hak etmiştik. Ama sonuçta penaltılara kaldık. Penaltıyı da ben kaçırmıştım.” dedi.

“Angola’ya bir ders verdiler”

Sözlerine devam eden Çakmak, “Kardeşlerim de bu birliktelikle teknik direktör olmamın her bir yılı için Angola’ya bir ders verdiler. Her yıla bir gol attılar. 4-1 net bir skorla Dünya Şampiyonu oldular. Ne mutlu bize ki bu coğrafyanın evlatlarıyız. Ne mutlu bize ki 85 milyonun gündemini değiştirdi. Uçakta olsun, havalimanında olsun herkes mutlu ve huzurlu. Çocukların ayaklarına sağlık diliyorum. İnşallah bundan sonraki hedefimiz aynı şekilde kupaya kardeş getirmek” ifadelerini kullandı.

Uçakta Milli Takım oyuncuları yolculara kupayla birlikte poz verdi. Ayrıca, Bangladeş’in Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan da havaalanında karşılaştığı milli takım ve yöneticileri tek tek tebrik etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir