Fenerbahçe Beko Kızılyıldız maçı sonrası Dimitris Itoudis’ten Melih Mahmutoğlu sözleri! “Maça farklı boyut kazandırdı”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

THY Avrupa Ligi’nin 7. haftasında ağırladığı Sırbistan ekibi Kızılyıldız mts’yi 93-79 yenen Fenerbahçe Beko’nun başantrenörü Dimitris Itoudis, kötü savunmayla başlamalarına karşın üçüncü çeyrekte toparlanarak galip geldiklerini söyledi.

Yunan çalıştırıcı, maçtan sonra yaptığı açıklamada, “Savunmamız çok iyi değildi. Oyun kurucularını tutamadık. Üçüncü çeyrekte toparlandık. Ligde bütün takımlar çok iyi, seviye çok yüksek. Sporcular için kolay değil. Milli takımda oldukları için Kızılyıldız mts bazı oyuncuları getiremedi. Melih Mahmutoğlu kenardan gelerek maça farklı bir boyut kazandırdı.” diye konuştu.

Fenerbahçe Beko ve Yunanistan Milli Takımı’nı birlikte çalıştırırken motivasyonunu nasıl koruduğu yönündeki soruya Itoudis, “Çok zor bir şey. Fenerbahçe’ye teşekkür ediyorum. Sözleşmemde olmamasına rağmen bana izin verdiler. Bana özel uçak gönderen Yunanistan’a teşekkür ediyorum. Burada önemli olan şey FIBA ve Avrupa Ligi ne istiyor? En iyi oyuncuları istiyorlarsa, daha iyi iletişim kurmaları lazım. Yanlış bilmiyorsam 4 başantrenör hem kulüp hem milli takım çalıştırıyor. Bu kolay değil. Türkiye Basketbol Federasyonu maçları erteledi milli takıma yardımcı olması için ama Yunanistan yapmadı. FIBA ile Avrupa Ligi’nin standartları adil değil.” yanıtını verdi.

JOVANOVIC: ENERJİMİZ KALMADI

Kızılyıldız mts Başantrenörü Vladimir Jovanovic, eksik oyuncularına dikkat çekip, maça iyi başlayamadıklarını aktardı.

Jovanovic, “İyi savunma yapamadık ve kolay sayı bulmalarına izin verdik. Hatta ikinci kez topu almalarına bile izin verdik. Çok fazla eksik oyuncumuz olduğu için enerjimiz kalmadı. Rakibimizi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir