FENERBAHÇE HABERİ: Altay Bayındır eleştirilere yanıt verdi! İşte o sözler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fenerbahçe’nin başarılı file bekçisi Altay Bayındır, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Altay Bayındır yaptığı açıklamada, “Şu an güzel bir gidişatımız var. Kazanmak her zaman güzeldir. Lig ve Avrupa’daki konumumuz değerli. Çok iyi çalışıyoruz. Her şeyi konuşup tartışıyoruz. Meyvelerini de maçlarda alıyoruz. Güzel gidişatın değerli yanı bunu devam ettirmektir. Liderliğin en güzel hissiyatı orada kalabilmektir.” dedi.

“Lider olmak zordur. Kalmak daha zordur. Bu bilinçteyiz. Her maç final niteliğinde, her maç önemli. Kolay maç yok. Her rakip, Fenerbahçe ile oynadığının bilincinde. Biz de bu nitelikte konsantre oluyoruz. Hocalarımızla her gün toplantılarımız oluyor. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar konuşuyoruz. Şanssızlıklar yaşamazsak bu güzel gidişat devam edecektir.”

“Ter Stegen ile birlikte Avrupa’da kalesini gole en çok kapatan iki kaleciden birisin. Neler söylemek istersin?” sorusuna Altay, “Bu benim görevim zaten. Bunu yapmaya çalışıyorum. Ne mutlu güzel bir istatistik. Böyle devam edelim. En yukarıya çekelim. Çalışıyoruz her zaman. Devam edeceğiz çalışmaya. Her gün, daha çok üstüne koyarak, üstüne giderek. Her maçtan sonra özel analizler yaparak daha iyi olmaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

“Yoğun bir tempodan geçtik. Güzel bir ara oldu bizim için dinlenmek ve düşünmek adına. Profesyonel futbolcularız. Aranın ya da devamlılığın bir önemi yok. Bizim görevimiz iş zamanı iş, dinlenme zamanı dinlenme. Çok fazla maç oynadık. Bu bizim için güzel bir şey, her ne kadar yorsa da… Dinlenmeni, beslenmeni, istirahatini dört dörtlük yaparsan çok fazla sıkıntı yaşamıyorsun. Avrupa’da birçok takım bu konseptte. Buna alışmak lazım ve biz de alıştık. Hocamız da bu yoğun tempoda ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor.”

“ALLAH BOŞ DURAN KULU SEVMEZ”

“Saha içi ve saha dışı çok farklı iki konsept. Saha içi yapman gerekenler belli. Bunun için de saha dışında hazırlanman gerekiyor. Beslenmemiz, dinlenmemiz, uyku kalitemiz önemli. Bizim hayatımız Samandıra ve ev arasında. Burada herkes iş odaklı. Hocamız da çok yoğun tempoyla çalışıyor. Bazı şeyleri programlı yapınca yorgunluk da dağılıyor. Bizim işimiz bu. Yorulduk denmez. Yoğunluk iyidir. Allah boş duran kulu sevmez.”

JORGE JESUS SÖZLERİ

“Her hocanın kendine göre uygulamak istediği sistemi var. Çok güzel gidişatımız var. Hocamızın da sevdiğimiz bir futbol anlayışı var. Bizimle yakınen ilgileniyor. Sistemine uyum sağlamak adına antrenmanlar ve maçlar ile tecrübelendik. Futbolda ne kadar çalışırsanız çalışın 10 pas atıyorsanız 1 tane hatalı olabilir. Bunlar çok doğal. Bazen üzülüyorum. Ufak tefek şeyler çok büyütülüyor, hem pozitif hem negatif anlamda. Bizim tek işimiz var, bu kulübün başarısı için mücadele vermek. Biz bunu yapıyoruz.”

KARŞI KARŞIYA POZİSYONLAR VE ELEŞTİRİLER

Bu sürece adapte oldum. Başından sonuna kadar istisnai birkaç pozisyonda yaşadım. Dünyadaki her camiada, en üst düzeydeki isimlerde de olan şeyler. Daha kötüleri de yaşanıyor. Bir Giresun maçı oldu, bir de Avrupa maçı. Avrupa’daki maçta topa dokunduğumu söylemiştim. Bundan sonra daha da çok defans arkası pozisyon olacak. Bizi analiz edip kendi sistemlerini hazırlıyor. Olumsuz bir durum yok şu an. Daha yukarı çıkmak için mücadele edeceğiz.

Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Hem içeride hem dışarıda güzel şeyler söyledi. Hocamız her futbolcusuna destek oluyor. Bu beni üzen ya da mutlu eden bir şey değil, arada bir şey. Ben işime konsantreyim. İnsanlar beklenti içinde, sabırsızlık var. Bunların farkında ve bilincinde olmak kulaklarını kapatıyor, gözlerinle odaklanıyorsun. İyi gidiyor her şey, ufak tefek şeyler olabilir. Kafanda bitirip yolunda devam etmen lazım. Biz de çok şükür ki her maçta güzel gittik. Bu da önemliydi. Hocalarımız, yöneticilerimiz ve başkanımızın destekleri önemli. Gerekli konuşmaları yapıyoruz.

Bu sene 100. yıl. Bizim için çok önemli. Elimizden geleni yapacağız. Duygusal anlamda yer yer üzüntüler oldu. Ortada bir şey yokken oldu bunlar. Bizler oyuncularız, bunlar olabilir. 10 pas atar, 1 hata yapar, hemen yuhalama. Kaleci 10 pas yapar, 1 tanesi oyuncuyu bulmaz sıkıntı çıkar. Taraftarlarımız çok içten, çok istekli, çok büyük bir heyecanla maça geliyorlar. Kazanmamızı hem özlediler, hem de çok istiyorlar. Kupalar istiyorlar bizim gibi. Eleştirileri, yazılan çizilenleri takmıyorum. Taktığın zaman kendine inancın güvenin yoktur. Kendi yolundan şaşmazsan bir şeyler yoluna girecektir.

“JORGE JESUS’U HERKES BİLİYOR”

“Jorge Jesus’un nasıl bir karakterde olduğunu herkes biliyor. Her anı heyecanla ve fazlasıyla yaşıyor. Her anın önemini ve değerini bilen, tecrübeleriyle aktaran bir insan. Önemli ve değerli biri, Fenerbahçemiz için çok önemli bir şans. Hem saha içi hem saha dışında oyuncularıyla ilgileniyor, yardım ediyor. Futbol sadece sahada oynanan bir oyun değil. Saha dışında yapmamız gerekenler üstünde duruyor. Uzun süren toplantılar oluyor. Bize kattığı çok şey var. İsteğini, hırsını, azmini görüyorsunuz. Bizi başarıya götürecek şeyler istek ve arzudur.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir