Rıdvan Dilmen Başakşehir – Galatasaray maçını yorumladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Galatasaray Başakşehir’le karşı karşıya gelirken maçı TV8,5 ekranlarında Yüzde Yüz Futbol programında Rıdvan Dilmen yorumladı

Belözoğlu’nun çok ilginç rotasyonları var

Rıdvan Dilmen “Geçen haftanın ikinci yarısından beri Galatasaray, muhteşem oynuyor. Bu haftaya kadar 8 gol yiyen Başakşehir, bu maçın ilk yarısında 3 gol yedi. Başakşehir vurdumduymaz bir tempoda, fazla sakin oynamaya çalışıyor ama karşıda aşırı istekli bir takım var. Emre Belözoğlu’nun çok ilginç rotasyonları var. Birinci kaleci kim hala bilmiyoruz. Okaka varken Keny’i tercih etmesini de tuhaf karşıladım.

Galatasaray farkı daha da açabilir

Galatasaray, maça çok hakim ve çok rahat. Oyuncu değişikliği olacağını düşünmüyorum. Bu maç herhalde bir ilk yarıda Muslera’nın en rahat olduğu maç oldu bu sezon. Başakşehir bu skora rağmen bu maça ortak olabilir. Ama ilk yarıda çok verimsiz oynadılar. Genelde birbirleriyle yardımlaşırlardı ama bu maçta yardımlaşmaya dair emare yok. Maçtan önce yaptıkları hiçbir plan tutmadı. Galatasaray’ın ikinci yarıda topla oynaması daha da düşebilir fakat fark daha fazla da açılabilir.

Galatasaray’ın penaltısı net bir penaltıydı

Emre ve Kazım’ın Galatasaray’da olması takımı yabancı kuralında çok rahatlatıyor. Onların rotasyona dahil olmasıyla yabancı oyuncular birbirleriyle daha çok uyum sağlamaya başladı. Başakşehir’de Okaka ve Deniz Türüç’ün oyuna gireceğini düşünüyorum. Galatasaray’ın penaltısı net bir penaltıydı. Başka bir karar verilme olasılığı yoktu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir