Cristiano Ronaldo transferini Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“İlk Oyum Erdoğan’a İlk Oyum AK Parti’ye” programı kapsamında Erzurum’da gençlerle buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ronaldo konusunda açıklamalarda bulundu.

Ronaldo’yu harcadılar

Bir gencin, “Önceki konuşmanızda Messi mi Ronaldo sorusuna Ronaldo demiştiniz, Arjantin maçını Katar’da izledikten sonra fikriniz değişti mi? yönelttiği sorusuna Erdoğan “Şimdi onları kıyaslamak bize düşmez. Tabii Ronaldo’yu harcadılar” dedi.

Maalesef siyasi yaptırım uyguladılar

Portekizli oyuncunun Filistine desteğine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Ronaldo’ya maalesef siyasi yaptırım uyguladılar. Maalesef Ronaldo’yu harcadılar. ve Ronaldo gibi bir futbolcuya kalkıp 2. yarıda sokmak, 2. yarıda 15 dakika yarım saat sokmak onun hem psikolojisini hem bütünüyle enerjisini ne yaptı? alıp götürdü. Ronaldo Filistin davasına sahip çıkan birisidir” ifadelerini kullandı.

Ronaldo Suudi Arabistan’a transfer olacak

Dünya Kupası’nın ardından transferi gündemden düşmeyen Ronaldo için Erdoğan, “Aldığım bilgilere göre de Cristiano Ronaldo Suudi Arabistan’a transfer olacak” şeklinde konuştu.

Macron, üzülme

Programda yer alan bir genç Arjantin – Fransa finalini Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile beraber izlediniz. Maçın ardından “Macron’u nasıl teselli ettiniz” diye sordu. Erdoğan ise “Arjantin iyi oynadı kazandı Macron, üzülme” dediğini ifade etti.

Arjantin gerçekten muhteşemdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransa Arjantin maçını değerlendirirken “Fakat tabii penaltılarda da Arjantin gerçekten muhteşemdi. Fakat yani Messi o yaşına rağmen, yalnız Mbappe geleceği tehdit ediyor. Yaş 23, Messi 34. Messi’nin tecrübesi ağırlığını koydu” ifadelerini kullandı.

Senelik 212 milyon dolar kazanacak

Dünya Kupası’nın ardından Suudi Arabistan basınında çıkan haberlere göre Cristiano Ronaldo ile Al-Nassr senelik 212 milyon dolar karşılığında anlaşma sağlandı. Ronaldo, imzayı attığı anda dünya üstünde en fazla yıllık ücret kazanan oyuncu konumuna gelecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir