Fenerbahçe: “Cumhuriyet ateşini, formalarımıza işledik”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Fenerbahçe, Cumhuriyetin 100. yılına özel tasarlanan armasının tüm branşlardaki formalarında yer alacağını duyurdu.

İşte Fenerbahçe Kulübü’nün yaptığı açıklama: 

Ülkemizin milli kimliğini büyük bir gurur ve sorumlulukla benliğinde taşıyan, yetiştirdiği sporcularla uluslararası tüm spor organizasyonlarında şanlı bayrağımızı tüm dünyada dalgalandıran, ülkemizi ve değerlerini hedef alanlar karşısında dimdik duran Fenerbahçe Spor Kulübü olarak;
 
Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye’nin en büyük spor kulübü olmanın sorumluluğu ve Cumhuriyetin Feneri olmanın gururuyla ilelebet göğsümüzde yanacak olan Cumhuriyet ateşini, formalarımıza işledik.
 
Türk sporunun lokomotifi ve 115 yıllık çınarı olarak Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023 yılı itibarıyla Türk bayrağı ve Fenerbahçe armasını sonsuz bir bağ ile bir araya getiren 100. yıl özel armamıza tüm branşlarımızın formalarında yer verdik.
 
İlk olarak Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın dün Aliağa Petkim Spor ile deplasmanda oynadığı karşılaşmada giydiği formalarda yer alan 100. yıl özel armamızı, sezon boyunca şampiyonluk mücadeleleri verdiğimiz tüm branşlarımızda gururla taşıyacağız.
 
CUMHURİYETİN Feneri olarak;
 
Cumhuriyet ateşini işlediğimiz şanlı formalarımızı ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında zirve mücadelesi verdiğimiz her branşta ve her kulvarda gururla giyip şampiyonlukların adını sarı lacivert renklerimizle yazmak ve gururumuzu milyonlarca taraftarımızla omuz omuza kutlamak umuduyla… 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir