Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş açıklamalarda bulunuyor | CANLI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, gerçekleştirilecek antrenman öncesi açıklamalarda bulunuyor. Tecrübeli teknik adamın açıklamalarını haberimizden takip edebilirsiniz…

İŞTE ŞENOL GÜNEŞ’İN ÖNE ÇIKAN SÖZLERİ:

“Her maç önemli, lig uzun bir maraton. Sürekli hiçbir takım iyi ya da kötü gitmez. Antep maçında 2 puan kaybettik, bizim için olumsuz bir durumdu. Önemli olan oyun felsefemiz, bu konuda mesafe aldık.

Adana Demirspor sonrası Kasımpaşa maçını da kazanıp seri yapmak istiyoruz. Takımın genel durumu iyi. Salih, Oğuzhan ve Ghezzal’ın durumları sıkıntılı. Kerem’in de durumu 3-5 gün sürebilir. Weghorst’u bugün dinlendirdik. Durumuna bakacağız. Takımı yukarı çıkarmak için çalışacağız. Elimizdeki oyuncuların bunlara iyi cevaplar verdiğini söyleyebilirim. Transfer konusunda yazılıyor, çiziliyor ama ben hiçbir şey söylemedim.

Masuaku bizim oyuncumuz, tıpkı diğer oyuncularımız gibi. Devre arasına kadar hepsini iyi değerlendireceğiz. Kimin gideceğine ben, yönetim ve futbolcu kendisi karar verecek. Bu her oyuncu için geçerli. Oyun anlayışımızı geliştirme konusunda yeterli değiliz ama mesafe aldık diye düşünüyoruz. Önümüzdeki maçlara da galibiyet için çıkacağız.

Bana teknolojik verilere inanmıyorsun dediler… Bu verilere kimse karşı çıkmaz ancak futbol bilimle eş değer değildir. Bazen ofsayttir, goldür, bazen de değildir. Bunlar yoruma açıktır. Fiziksel verileri çok iyi olan oyuncular, sahada iyi oynayamayabiliyor. Haklı çıkmak önemli değil, ortak paydada buluşmak önemli. Biz beraber yaşıyoruz. Birbirimizi dövmek mi istiyoruz, yoksa sevgi saygıyla mı bakmak istiyoruz. Menfaat için yok ediyoruz.

Her şeyi her yerde konuşmak doğru değil. Bazen mahrem yerlere fazla giriyoruz. Ülkenin de sıkıntısı yani. Kozmik odadan başlayarak… Hakemler odasına, ailenin odasına girerseniz bütün değerlerinizi kaybedersiniz. 30 sene önceye gidip bazı sözlerimi alırsan bugün geçerli. Bizim 30 yıl önce yaptığımızı, bugün başkaları yapıyor. Haklı çıkmak önemli değil, söylediklerimizi paylaşıp ortak noktada buluşmak önemli.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir