Jorge Jesus’a Arda Güler eleştirisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus’un genç yıldız Arda Güler’e pek fazla şans vermemesiyle ilgili olarak dikkat çeken açıklamalar geldi.

BALIC: “JESUS, ARDA’YI TUTMUYOR”

Elvir Blic, “Bence Jesus, Arda’yı tutmuyor oyuncu olarak. Her anlamda yetersiz buluyor. Açıklamasında bile Rossi’yi övüyor, ‘Arda 10 kişiden sonra iyi oynadı’ diyor. Bu açıklama tuhaf. Sistemin kurbanı kesinlikle. Arda’yı fiziksel olarak güçlü bulmuyor.” yorumunu yaptı.

TOROĞLU: “ARDA’YI 50’YE SATTIR!”

Jorge Jesus’un “Benfica’dayken Lazar Markovic’i almıştım, 19 yaşındaydı. 1 sene sonra 40 milyon euroya Liverpool’a sattık.” sözleri üzerine yorumlayan Erman Toroğlu “Benfica’dayken sattığı 19 yaşındaki oyuncusundan bahsediyor. Kendi elinde 17 yaşında pırlanta var. Onu da sattırsana bir 50 milyon euroya falan. O hikayeyi bana anlatıyorsun. Kendi elindeki pırlantayı kullan. Sen böyle yaparsan Arda çıkamayacak. Arda’nın çıkacağı yer sahne. 2-3 sene sonra assolist olacak adama rol vermiyorsun. Kulübede tutuyorsun. Oynat çocuğu. Çocuk girmeden evvelki Fenerbahçe ile girdikten sonraki Fenerbahçe arasında fark var.” ifadelerini kullandı.

“ARDA’YI ALMAYACAKTI”

Abdülkerim Durmaz ise “Jorge Jesus’un Arda Güler’i oyuna sokma niyeti yoktu. İlk oyuncu değişikliklerinde zaten düşünmediğini de gösterdi. Rakip 10 kişi kaldıktan sonra aldı. Zaten ‘Rakip 10 kişi kaldığı için Arda iyi oynadı’ diyor. İrfan Can Kahveci, Mert Hakan Yandaş, Lincoln Henrique gibi 100 metreyi bir saatte koşan adamları oynatıyorsun, Arda Güler’i oynatmıyorsun! Arda Güler bunları her anlamda geçer, istediğiniz teste sokalım. Bunlar oynarken, Arda Güler oynamıyor. İrfan Can’dan, Mert Hakan’dan sağ ön oyuncusu olur mu? Bunlar kaplumbağayı zor geçer! Sen bunları oynatır, Arda Güler’i oynatmazsan, seni eleştiriler. Jose Mourinho, Pep Guardiola bile olsan, sana laf ederler.” sözleriyle Portekizli teknik adam hakkında konuştu.

SİNAN ENGİN: “TERİM’İN ELİNDE OLSA…

Sinan Engin ise “Arda Güler ile ilgili tüm Türkiye aynı fikirde ama Jorge Jesus’u ikna edemiyoruz. Fatih Terim’in elinde Arda Güler olsa, her maç oynatır. Bu çocuğun serbest kalma maddesi 30 mu, 40 mı? Bu çocuk biraz oynasa, alırlar! Türkiye’den bu paralar oyuncu alınmaz deniyor ama alınır. Sadece Arda’yı göremiyorlar sahada, net bir fikir veremiyorlar. Müthiş bir zekası var. Bu Allah vergisi, sonradan olmaz. Yeteneklerinin üzerine sonradan fizik olarak koyabilirsin. Oyun zekasını çok fazla geliştiremezsin ama bu çocukta bu var.” yorumunu yaptı.  

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir