Atsu’nun menajeri anlattı! ’20 dakika önce evine geçti’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkisi altında bırakan deprem felaketinde Hatayspor’un Ganalı yıldızı Christian Atsu da enkaz altında kalmıştı.

Yerli ve yabancı birçok basın kuruluşu Christian Atsu’dan gelecek haberi merakla bekliyordu. Hatayspor yöneticisi Mustafa Özat müjdeli haberi vermişti.

Mirror’da yer alan habere göre Atsu’nun Londra’daki menajeri Nana Sechere, deprem öncesi anlarını ve Atsu’nun yaşadıklarını anlattı.

Atsu’dan en son Pazar günü gece yarısı haber aldığını belirten Sechere, futbolcunun geç saatlere kadar bir arkadaşının evinbde olduğunu ve depremden yalnızca 20 dakika öncesinde kendi evine geçtiğini şu sözlerle belirtti:

“Saat yaklaşık 3.30’da kadar bir arkadaşının evindeydi. Kendi evine dönüşü yaklaşık yarım saat sürdü ve 20 dakika sonra deprem meydana geldi. Sabah 5’te bir kulüp yetkilisinden Christian’dan haber alıp almadığımı soran bir telefon alana kadar hiçbir şey bilmiyordum. Bana Christian’ın binasının tamamen yıkıldığını ve ona ulaşamadıklarını söyledi.”

‘UYANIK OLDUĞUNU UMUYORDUM’

Kulüp yetkililerinin Atsu’ya ulaşmasına yardımcı olmaya çalıştıklarını da aktaran menajer, “Uyanık olduğunu ve depremin o uyurken olmadığını umuyordum. 11 katlı bir binanın dokuzuncu katındaydı. Kulüp yetkilileri onu bulmama yardım etmeye çalışıyorlardı ama bu çok zordu çünkü anlaşılır bir şekilde kendi arkadaşlarını ve ailelerini de bulmaya çalışıyorlardı.” dedi.

‘İLK RESMİ HABER SALI GÜNÜ GELDİ’

Atsu’nun durumu hakkında ilk resmi bilgiyi Salı günü öğrendiğini de dile getiren Sechere, “İngiltere ve Gana’dan Christian’ın güvende olduğuna dair birçok bilgi vardı, ancak aldığım ilk resmi onay Salı sabahı saat 6’da kulüpten geldi.” ifadelerini kullandı.

‘DURUMUNUN İYİ OLDUĞUNU SÖYLEDİLER’

Atsu ile henüz irtibat kuramadığını da söyleyen Sechere, “Bana hastanede olduğunu ve durumunun iyi olduğunu söylediler. Telefonu yok ve hepimiz gibi numaralarını ezbere hatırlamıyor, bu yüzden onunla konuşmak için beklemeye devam etmem gerekiyor.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir