Fortuna Sittard’ta Burak Yılmaz, Oğuzhan Özyakup ve Doğan Erdoğan’dan Deprem Açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler toplam 10 ilde yıkım yarattı. Feci afetin ardından toplam 10 ilde can kaybı yaşandı. Depremzedeler için bölgeye yapılan yardımlar devam ederken, Hollanda Ligi ekibi Fortuna Sittard, FC Emmen ile oynadığı lig mücadelesine, Hollanda Kızılhaç’ın Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için başlattığı Giro555 bağış kampanyasının yazılı olduğu formalarla çıktı.

Forma göğsüne bağış kampanyası

Kadrosunda milli futbolcular Burak Yılmaz, Oğuzhan Özyakup’un da olduğu Fortuna Sittard’ın FC Emmen’e karşı oynadığı maçtaki formalarının göğsüne “Asrın felaketi” olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremlerin mağdurları için başlatılan kampanya yer aldı.

Formalar açık artırmada satılarak depremzedelere bağışlanacak

Hollanda kulübünden yapılan açıklamada, maçta giyilen formaların açık arttırmada satılarak gelirin Kahramanmaraş merkezli depremlerden zarar görenlere bağışlanacağı belirtildi.

Maç öncesi saygı duruşu yapıldı, Burak Yılmaz gözyaşlarını tutamadı

Depremde hayatını kaybedenler için maçın başlamasından önce bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Milli futbolcu Burak Yılmaz’ın gözyaşlarına hakim olamadığı anlar dikkat çekti.

Oğuzhan golünü attı, mesajını verdi

Karşılaşmanın tek gölü, 76. dakikada Oğuzhan Özyakup kaydetti. Golün ardından kenara gelen milli futbolcu, üzerinden “Türkiye için dua edin” yazılı tişortü tribünlere gösterdi.

Özyakup: “Onların ne hissettiklerini tahmin bile edemiyoruz”

Maç sonunda açıklamalarda bulunan Özyakup, maçı kazanmalarına rağmen buruk olduklarını belirterek “Milletimize geçmiş olsun. Çok zor bir durum, onların ne hissettiklerini tahmin bile edemiyoruz. Allah sabır versin. Başımız sağ olsun.” dedi.

Burak Yılmaz Hollanda’ya teşekkür etti: “Yanımızda olduklarını hep hissettirdiler”

Takım kaptanı Burak Yılmaz, Hollanda’daki herkese teşekkür ettiğini belirterek “Bize çok yardımcı oldular, hem yaptıkları kampanyayla hem attıkları mesajlarla yanımızda olduklarını hep hissettirdiler.” diye konuştu.

Yılmaz: “Biz bunun üstesinden geleceğiz”

Depremin ardından Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel ile irtibata geçtiğini anlatan Yılmaz, “Volkan abinin sesini duyunca çok kötü oldum. Biz bunun üstesinden geleceğiz. Bir olacağız. Birbirimize tutunacağız, yardımcı olacağız, biz bu işi aşacağız.” dedi.

“Her zaman bir olmalıyız, böyle şeylerin gelmesini beklememeliyiz”

Türkiye’nin her yanında afet bölgesine yapılan yardımların çok önemli olduğunu dile getiren Yılmaz, “Kötülüklerin yanında sığındığımız bir liman oldu bu herkesin birbirini desteklemesi. Böyle büyük afetler olduğu zaman, başımıza böyle kötü şeyler geldiği zaman bir olabiliyorsak; biz her zaman bir olmalıyız, böyle şeylerin gelmesini beklememeliyiz.” şeklinde konuştu.

Erdoğan: “Bize hayatın gerçeklerini acı bir şekilde hatırlattı”

Sezon başında Gaziantepspor’dan Fortuna Sittard’a transfer olan Doğan Erdoğan, hafta boyunca hiç maçları düşünemediğini dile getirerek “Çok şükür herkesle, bütün arkadaşlarımla görüştüm ama her ne kadar tanımasam da ölen insanlar da bizim insanımız. Futbol günün sonunda bir oyun, hayatın gerçekleri farklı oluyor. Bu da bize hayatın gerçeklerini acı bir şekilde hatırlattı.” diye konuştu.

Bağışlar Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere gidecek

Kulübünün Giro555 bağış kampanyasına destek çağrısında bulunduğunu kaydeden Erdoğan, maçta giyilen formaların da satışa çıkarılıp elde edilen gelirin Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için harcanacağına işaret etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir