Fatih Terim, Depremi Anlattı: “Tüm İnsanlar İçin Üzülüyorum”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye, 6 Şubat günü Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin etkisini atlatamadan iki yeni deprem daha yaşadı. Yaşanan depremler çevre illerde de etkili olurken yakınları Adana’da yaşayan Galatasaray’ın efsane teknik direktörü Fatih Terim, deprem felaketi hakkında açıklamalarda bulundu.

Skorer’in derlediği habere göre yaşanan deprem felaketi Fatih Terim’in memleketi Adana’da da hissedildi.

“Ben iyiyim, neyse ki ablam da iyi”

İtalyan basınından Notizie’ye konuşan Fatih Terim, kendisinin ve ablasının iyi olduğunu belirterek, “Bu öğleden sonra iki sarsıntı daha oldu. Ben iyiyim, neyse ki ablam da iyi, onunla az önce telefonda görüştüm ve bana iyi olduğunu söyledi.” sözlerini dile getirdi.

“Sürekli iletişim halindeyiz”

İstanbul’da yaşadığını ancak yakınları ile sürekli iletişim halinde olduğunu da aktaran tecrübeli teknik adam, “İstanbul’da yaşıyorum, burada deprem pek hissedilmedi, hatta ilk korkunç olanı bile… Önümüzdeki birkaç saati telefonda geçireceğim, sürekli iletişim halindeyiz.” dedi.

“Tüm insanlar için üzülüyorum”

Deprem felaketinden etkilenen tüm insanlar için üzgün olduğunu da söyleyen Fatih Terim, “Maalesef hayat böyle, Akdeniz bölgesinde olaydan etkilenen tüm insanlar adına üzülüyorum. Maalesef bugün bu diğer kötü haber geldi.” şeklinde konuştu.

Montella depremzedeler için sahada

İtalyan basını Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella’nın depremzedeler için yaptıklarına da yer verdi. İtalyan çalıştırıcı Ansa’ya yaptığı açıklamada; “Burada insanlar sokaklarda, zaten yaşanan büyük korkuya bir yenisi daha eklendi” dedi.

Depremin ardından Roma’ya giderek, İtalyan kulübünün yöneticileri ve Teknik Direktör Jose Mourinho ile görüşme yapan Montella, Türkiye’de depremzedelere büyük bir destek veriyor.

Montella yapılan yardımlarla alakalı olarak ise, “Adana’da yaşıyorum. Kendimi buradaki insanlara duygusal ve fiziksel olarak yakın hissediyorum” ifadelerini kullandı. Montella ayrıca toplanan bağışlarla ilgili olarak da bilgi verdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir